info@visapedia.com:سازمان مهاجرتی ویزاپدیا نماینده فعال در ایران و سایر کشور ها می پذیرد.در صورت تمایل به همکاری لطفا رزومه و برنامه کاری خود را به این آدرس بفرستید

شما اینجا هستید : کانادا * اقامت موقت

اقامت موقت کانادا
کانادا به شما به عنوان یک توریست، دانشجو یا کارمند موقتی خوشآمد می گوید. در هر سال بیش از 5 میلیون نفر از کانادا برای لذت بردن از امکانات آن دیدن می کنند.
بسته به محل زندگی و دلیل بازدید شما، برای ورود به کانادا نیاز به احراز شرایطی دارید. در برخی موارد، اگر شما قصد اقامت در کانادا برای مدت مشخص زمانی دارید، به ویزای اقامت موقت احتیاج دارید.
شما میتوانید با یکی از اهداف زیر جهت ویزای اقامت موقت کانادا درخواست دهید:

هر ساله نزديك به 100,000 نفر از طریق ویزای كار وارد كانادا مي شوند .
شهروندان كانادا و دارندگان اقامت دائم مي توانند در كانادا كار كنند . به غير از این افراد، باقي اشخاص بايد براي كار در كانادا مجوز كار از اداره مهاجرت كانادا دریافت کنند.
كار در كانادا – اطلاعات اصلي:
كار از لحاظ اداره مهاجرت كانادا به معناي فعاليتي است كه در قبال آن پولي دريافت مي شود، فعاليتی كه مستقيما با فعاليت هاي شهروندان كانادا يا دارندگان اقامت دائم در بازار كار كانادا رقابت كند.
مقامات اداره مهاجرت كانادا براي تعداد محدودي از فعاليت هاي كاری مجوز كار صادر مي كنند.
پيشنهاد كار از سوي يك كارفرماي كانادايي معمولا پيش نياز صدور مجوز كار مي باشد.
در برخي موارد اداره مهاجرت كانادا مجوز كار باز صادر مي كند كه در این روش به وجود كارفرما نيازي نيست .
ماهيتاً مجوز كار به طور موقت صادر مي شوند اما مي توان آن را از داخل كانادا تمديد كرد.
معمولا فقط مقامات اداره مهاجرت كانادا ويزای كار را صادر مي كنند. درخواست كار بايد توسط اداره منابع انساني و توسعه كانادا ( HRSDC ) تاييد شده باشد. اين تاييديه نشانگر اين است كه كار پيشنهادي تاثير منفي بر بازار كار كانادا ندارد.

هر ساله بالغ بر ۱۳۰٫۰۰۰ دانشجو از سراسر جهان براي تحصيل وارد كانادا مي شوند .
اكثر دانشجويان خارجی نيازمند اجازه تحصيل در كانادا مي باشند . اگر چه در برخي موارد استثنا وجود دارد.
اجازه تحصيل در شرايط زير نياز نمي باشد :
براي تحصيل در دوره اي كه مدت آن كمتر از شش ماه باشد .
كودكاني كه والدين آنها در كانادا اقامت قانوني دارند ( به غیر از ویزای توريستي )
خانواده يا کارمندان سفارتخانه ها در كانادا
ویزای تحصيلی، سندي است كه از سوي اداره مهاجرت كانادا صادر شده و بنابر آن دانشجو مي تواند در مدت محدود و معمولا در دانشكده اي مشخص يا رشته تحصیلی معینی در كانادا اقامت داشته باشد.

اداره مهاجرت كانادا معمولا پس از دريافت پذيرش دانشگاه و احراز توانايي دانشجو جهت تامين هزينه هاي زندگي و شهريه دانشگاه ویزای تحصيل را صادر مي كند. در برخي موارد اداره مهاجرت متقاضي را به گذراندن آزمايشهاي پزشكي و تهيه سوء پیشینه از پليس ملزم مي سازد.
ويزاي اقامت موقت براي كشورهاي معاف از ويزا لازم نمي باشد.
کشور کانادا سالانه پذیرای 4 میلیون توریست می باشد که به قصد اقامت موقت وارد خاک کانادا می شوند. تمامی این بازدیدکنندگان باید تقاضای ویزای توریستی نموده و فرمهای دولتی را تکمیل نمایند. ویزای توریستی می تواند با مجوز یکبار ورود، چند بار ورود و یا ترانزیتی باشد. درخواست ویزای توریستی باید از اداره مهاجرت کانادا در خارج از خاک این کشور انجام گیرد و تقاضای تمدید مدت این نوع ویزاها فقط در داخل خاک کانادا امکان پذیر می باشد. بطور معمول کسانی که ویزای توریستی کانادا را اخذ می کنند به مدت شش ماه مجوز ورود می گیرند. ویزای چند بار ورود اجازه ورود به کانادا را به دفعات مکرر میدهد
در حالت عادی اگر به عنوان یک توریست وارد کانادا شوید، حداکثر می توانید شش ماه در کانادا حضور داشته باشید. هنگام ورود به کانادا افسر مرزبانی کانادا مدارک شما را بررسی می کند و حداکثر زمانی را که می توانید در کانادا باشید را تعیین می نماید. به طور معمول این زمان همان شش ماه است ولی در بعضی موارد ممکن است افسر این زمان را به کمتر از شش ماه تقلیل دهد. در هر صورت افسر مذکور قادر نیست که زمان را از شش ماه بیشتر تعیین کند.

سوپر ویزا راه حلی است برای حل این مشکل. در واقع اگر با تقاضای والدین یا پدربزرگان و مادربزرگان برای سوپر ویزا موافقت شود، ایشان می توانند پس از ورود به کانادا حدکثر 2 سال تمام در داخل خاک کانادا باقی بمانند.

دقت فرمایید که سوپر ویزا می تواند به صورت تک ورودی Single Entry یا چند ورودی Multiple Entry باشد. اگر سوپر ویزا به صورت چند ورودی صادر شود به طور معمول تا یک ماه قبل از زمان ابطال گذرنامه متقاضی اعتبار خواهد داشت. به عنوان مثال اگر گذرنامه متقاضی در زمان صدور ویزا ۴ سال و یک ماه اعتبار داشته باشد، ویزا نیز، در صورت نظر مثبت افسر مهاجرت، به مدت ۴ سال اعتبار خواهد داشت و متقاضی هر بار که وارد کانادا بشود می تواند تا حداکثر 2 سال در کشور کانادا باقی بماند.

این فرصت تنها برای پدران، مادران، پدربزرگان و مادربزرگان کسانی مهیاست که مقیم دائم یا شهروند کانادا بوده و شرایط لازم را دارند.
تماس با ما:
ایران : آدرس ایران : تهران ،زعفرانیه، خیابان جامی شرقی، برج پارسا
کانادا: Suite 200 - 100 Park Royal West Vancouver, BC V7T 1A2
تماس مستقیم با ما : از ۹ شب تا ۱۱ صبح به وقت تهران
تهران: ۰۹۱۲۱۲۵۹۹۳۱ - ۸۵۳۱۴۶۳۱ - ۲۶۸۰۱۷۷۵
کانادا : ۶۰۴۶۵۷۱۳۷۷-۰۰۱